sobota, 4 czerwca 2011

Jordan Play In These F – Z wszystkich stron fajne..

Można powiedzieć powrót klasyki z lat 90-tych.. Tej najciekawszej i od razu w najwyższym wydaniu. Tak z resztą jak zawsze w wydaniu Michael Jordan.. Jordan Play In These F swoją premierę miały w kwietniu 2011 roku, z okazji rozpoczynających się Play Off-ów w lidze NBA. Co je wyróżnia ? Design chyba najbardziej – tzn. mocny i wyrazisty. Od razu też rzuca się w oczy ich lakierkowa elegancja – jakby wprost na „kosmiczny mecz”. Kosmiczny to dobre słowo, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę zastosowane w nich technologie..
 

Nieprzypadkowo też, można doszukiwać się w tych butach podobieństw do jednego z najbardziej rozpoznawalnych butów lat 90tych - modelu AIR JORDAN XI.. Przy projektowaniu tegorocznego wydania Jordanów mocno inspirowano się ich wyglądem. I była to jak najbardziej trafna inspiracja..

„Play” Jest bardzo efektowny i solidnie wykonany. Kierunkowany i zaprojektowany głównie dla zawodników, których cechuje zwrotność, szybkość i dynamika.. Ale również dla tych, którzy od buta oczekują komfortu, amortyzacji i stabilizacji. Jego specjalny widoczny urok, powoduję że nieźle wygląda również na co dzień, na ulicy..

Wewnątrz świetnie dopasowuje się do stopy i przy tym jest bardzo wygodny (mocno wyprofilowane wnętrze). Jego amortyzacja to poduszka gazowa Air - znajduję się na całej szerokości pięty. Złagodzi każde lądowanie, nawet te, z tych najwyższych pułapów.. Warto jeszcze wspomnieć o ciekawym systemie Podulon. Technologia ta bierze się z odpowiedniego rozmieszczenia w przedniej części podeszwy środkowej, miękkiej pianki Cushlon. Pianka ta specjalnie rozmieszczona jest w tych punktach, w których stopa koszykarza miękkości i amortyzacji potrzebuje najbardziej. Szczególnie właśnie w momentach ostrych skrętów, zatrzymań, czy bocznych odbić.. Kolejną korzyścią Podulon’u jest to że dzięki niemu, nie trzeba też specjalnie długo dostosowywać buta do swojej stopy na treningach, czy innych mniej ważnych rozgrywkach.. lecz bez problemu można założyć parę nowych butów i zagrać w nich ważny mecz..

Jordan Play In These F - MVP lata.. ;)
Zobacz też:

1 komentarz: