czwartek, 6 stycznia 2011

Air Jordan XII

Byki zawiodły. Był to dramatyczny sezon dla zespołu. Luc Longley nie grał od listopada do stycznia z powodu kontuzji. Rodman miał kłopoty ponieważ podczas meczu kopnął kamerzystę. Ale zdołali dostać się do finałów.

Projektant: Tinker Hatfield

Podczas meczu gwiazd jako jedyny w historii NBA, zdobył triple-duble. Ale niestety Glen Rice zdobył nagrodę MVP (Rice przyczynił się do zwycięstwa Wschodu, większość punktów zdobytych przez drużynę w trzeciej kwarcie, zdobył Glen). W meczu finałowym numer 6, Jordan widząc że nie jest w stanie oddać celnego rzutu, ponieważ był kryty przez dwóch zawodników, oddał piłkę do Kerr'a który celnym rzutem zapewnił 5 mistrzowski tytuł dla Byków. Kerr tak jak John Paxson w 1992-93 roku, zapewnił Bykom mistrzostwo.

W reklamie tego modelu pt. "Challenge me", Michael Jordan wybija się z linii rzutów osobistych i wkłada piłkę do kosza. W tle slychać Jego głos:

"Challenge me! Doubt me! Tell me I'm older! Tell me I'm slower! Tell me I can no longer fly! I want hear it!"
"Wyzwij mnie! Zwątp we mnie! Powiedz, że jestem stary! Powiedz, że jestem wolniejszy! Powiedz, że nie mogę więcej latać! Chcę to usłyszeć! "
Jordan kontynuuje swą dominację na parkietach ligi NBA, zdobywając czwarty tytuł mistrzowski z Pippenem i spółką z Chicago.

Historia Air Jordan: IIIIIIIVVVI, VII, VIII, IX, X, XI, XII, XIII,               

Zobacz też:
Jordan Brand + New Era “Cool Grey Eleven”
Jordan CMFT 11 Viz Air Wiosna 2011
Air Jordan XIII Retro flints french blue/ university blue/ flint grey

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza