środa, 25 grudnia 2013

Erking / Oneno - Parę kroków

W sieci ukazał się kolejny utwór zwiastujący składankę Step Records. Co ciekawe, autorem kawałka jest Erking, którego do tej pory trudno było kojarzyć z opolskim labelem.

"Po kilkudziesięciokrotnym przesłuchaniu drugiej części "Sixpacka" postanowiliśmy zaproponować Erkingowi luźną formę współpracy. Er od razu podesłał prevkę "Paru kroków". Nie spodziewaliśmy się nawet, iż zamiast surowej, prostej nawijki osadzonej w klasycznej stylistyce otrzymamy coś tak świeżego; jednocześnie niestanowiącego kalki obecnych trendów w USA. Gościnny udział Erkinga na naszej składance narodził się sam z siebie." - mówi Tomasz Siemek, przedstawiciel Step Records.


Jak do singla odnosi się sam raper? "Po nagraniu dwóch bardzo zbliżonych brzmieniowo do siebie albumów przyszedł czas na zmiany. Przede wszystkim propsy dla Oneno, autora bitu. Dzięki niemu moja nawijka nabrała zupełnie nowego tempa i kolorytu. Postanowiłem zahaczyć o kilka nowych tematów i nadać całokształtowi nieco lżejszy sznyt. Utwór opisuje fikcyjną imaginację na temat bardzo przyziemnych spraw i jest uzewnętrznieniem tego, co siedziało w mojej głowie przez ostatnie kilka miesięcy. Dj Te w piękny sposób spuentował numer, a zarazem idealnie wpasował się w nową konwencję."
20-ego grudnia startuje preorder składanki Step Records. Tego samego dnia w sieci ukaże się długo wyczekiwany teledysk do utworu ZBUKA „Do końca”.

źródło: press info

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz