wtorek, 22 października 2013

26-27.10 Warszawa | NEED FOR STREET 5 | art & streetwear festival już wkrótce!

Potrzebujesz inspiracji na prezent? Chcesz sprawić sobie przyjemność? Może szukasz sposobu na jesienną szarość i nudę? Odwiedź festiwal mody i sztuki  Need for Street, z pewnością będzie to udany weekend! Jubileuszowa, 5 edycja wydarzenia, które łączy entuzjastów miejskiej kultury odbędzie się w Warszawie w dniach 26-27 października, w tajemniczych przestrzeniach Domu Słowa Polskiego.


Festiwal dzieli się na dwa filary: miejską modę i wystawę sztuki. Tegoroczna, dwudniowa wystawa odbędzie się pod hasłem związków technologii ze sztuką: mapping (by studio Fafankula), pokaz Augmented Reality razem z futurystycznymi projektami z konkursu Futuwawa, strefa druku 3D, wystawa w ciemności - kilkunastu artystów stworzy  fluorescencyjne plakaty, interaktywny projekt muzyczny z Sound Boom Studio i strefa technologii w projektowaniu odzieży (wspólnie z marką Nenukko i warszawskimi Fablab Kombinat Warszawa i Monkeyfab) to tylko niektóre z atrakcji. Na jednodniowych targach mody i dizajnu (26.10.) zaprezentuje się kilkadziesiąt starannie wyselekcjonowanych polskich marek. Wśród nich wielu debiutantów i ulubieńców takich jak Pola & Frank, Mamapiki, Mum and Co, Dream Nation, Madox design czy Mr Gugu & Miss Go.

Need for Street zagości tym razem w Domu Słowa Polskiego, kiedyś największym zakładzie poligraficznym w Polsce, dziś być może nowym miejscu na kulturalnej mapie Warszawy. Przestrzeń ta doskonale wpisuje się w tematykę festiwalu - w samym centrum miasta,  niebanalna architektura i duży metraż zachęcają do eksploracji. Jednocześnie festiwal to niepowtarzalna okazja do obejrzenia przestrzeni, która na co dzień jest niedostępna dla odwiedzających.

Na Need for Street nie zabraknie muzyki, przedstawicieli warszawskiej mody i sztuki, ciekawostek technologicznych, wyjątkowych projektów, niespodzianek, pysznego jedzenia, wspaniałych zakupów i dobrej zabawy.

KIEDY? I GDZIE?
26.10.(sobota)  Targi mody i sztuki, godz. 12:00 - 20:00
26-27.10 (niedziela) Wielka wystawa: Technologie w sztuce, godz. 12:00 - 20:00
27.10 (niedziela) Behance Portfolio Review Warsaw, godz. 19:30

Dom Słowa Polskiego | ul. Miedziana 11 | Warszawa
Wstęp: FREE

BIO: Need for Street to unikalne, miejskie połączenie mody i sztuki. Obok najlepszych polskich, streetwear’owych i alternatywnych marek co roku organizujemy wystawy promujące naszych artystów, co roku nadając wystawie inny temat. W tym roku zadziwimy Was niesamowitymi kolaboracjami ludzi ze świata technologii i sztuki.


Identyfikacja: HOPA studioAranżacja architektoniczna: Ponadto grupa projektowa Za technologiczne fajerwerki odpowiada: Studio Fafankula - Kuba Matyka i Kamila Staszyszczyn

Organizator: Need for Street | Stowarzyszenie Animacji Kultury Meuma’lo
Projekt współfinansowany przez Miasto St. Warszawa
Patronat honorowy Rady i Zarządu Dzielnicy Wola M.St. Warszawy
Partnerzy: PROBrand, VidmoGroup, Toyota, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Futuwawa, Behance, 3D Master, Materialination, Monkeyfab, Fablab Kombinat Warszawa, Omni 3D, Nenukko, Reco Studio, Miuki, Sound Boom, KOFS.pl
Patronat medialny: Roxy FM, DOMO+, STGU, Aktivist, FUTU, Grafmag, Kimono.pl, Łowcy Dizajnu, Warszawska Szkoła Reklamy, Computer Arts.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz