czwartek, 5 września 2013

9.09 Warszawa: Color in the Street – wykład Roberta Walkera o fotografii ulicznej

"9 września w Akademii Fotografii w Warszawie odbędzie się bezpłatny wykład światowej sławy fotografa Roberta Walkera o fotografii ulicznej zorganizowany przez Galerię RAL 9010. Ogólnodostępny wykład rozpocznie się godzinie 15:00 przy ulicy Marszałkowskiej 3/5 w Warszawie. Artysta zaprezentuje ponad 30 letni dorobek twórczy, omówi prace innych artystów zajmujących się kolorową fotografią uliczną oraz wyjaśni co sprawia, że ich prace oddziałują na widza jak przedstawienie malarskie."


"Robert Walker jest doceniany przez wielu światowych krytyków fotografii oraz historyków sztuki, wśród których wymienić należy chociażby Maxa Kozloffa, Iana Jeffrey’a czy Hansa-Ulricha Obrista. W 1984 roku wydał z Williamem S. Burroughsem, ikoną pokolenia bitników, pierwszą książkę New York Inside Out. W 2000 roku ukazał się jego samodzielny album Color is Power, prezentujący praktycznie całą jego drogę twórczą.  Głównym tematem zdjęć Roberta Walkera są wielkoformatowe reklamy umieszczane w przestrzeni miast takich jak Wenecja, Nowy Jork, Montreal czy Warszawa. Artysta w swojej twórczości dokonuje subiektywnego przedstawienia miasta jako reklamy: scalonego, niezwykle chaotycznego i co najważniejsze – kolorowego. Ta najważniejsza cecha jego fotografii wywodzi się m.in. z jego uwielbienia sztuki abstrakcyjnej, którego źródłem były studia na wydziale malarstwa w Concordia University w Montrealu. Jego prace były prezentowane na wystawie indywidualnej w Muzeum Sztuki w Łodzi w 2001 roku, a także w tym samym miejscu na tegorocznej wystawie Korespondencje.
Walker jest wciąż bardzo aktywnym twórcą o czym świadczy jego zaangażowanie w projekt Real Venice towarzyszący 54. Biennale Sztuki Współczesnej w Wenecji. Był także jednym z trzech finalistów Scotiabank Photography Award 2013 – najważniejszej kanadyjskiej nagrody przyznawanej fotografom.
***
Galeria RAL9010 powstała w 2010 roku. Promuje sztukę współczesną poprzez działalność wystawienniczą jak i handlową. Mieści się w minimalistycznej przestrzeni przy ul. Złotej w Warszawie. Pomaga ocenić, weryfikuje i ułatwia nabycie konkretnego dzieła sztuki. Integruje środowiska artystów, historyków sztuki oraz kolekcjonerów."

Co? Color in the Street – wykład Roberta Walkera o fotografii ulicznej
Gdzie? Galeria RAL 9010 - ul. Złota 48/54, Warszawa
Kiedy? 9.09 , 15:00
Wjazd? free
Linki:

12 września w Galerii RAL 9010 odbędzie się wernisaż wystawy Roberta Walkera "Color In The Street"

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza