środa, 31 lipca 2013

Polska Wersja – „Nie wiem, czy to świat zwariował (trailer)

Polska Wersja prezentuje trailer do najnowszego klipu promującego krążek „Powrót do przeszłości”, która 22 września ukaże się legalnym nakładem Proper Records. – To jeden z  najlepszych utworów z płyty. Zasługuje na teledysk z najwyższej półki. Teatralny wymiar klipu odróżnia go od naszych poprzednich produkcji. Jesteśmy z niego naprawdę zadowoleni – tak wideo do „Nie wiem czy to świat zwariował” zapowiada Jano. Pełna wersja teledysku na ekranach już w sierpniu.


Czarno – białe kadry, wideo przesiąknięte metaforami, teatralna konwencja i uniwersalny wymiar – tak w kilku słowach można scharakteryzować najnowszą produkcję Polskiej Wersji, sygnowanej marką Oxygen Studio, które już wcześniej odpowiedzialne było za nakręcenie pierwszego klipu grupy - „Stoję w miejscu”.  Za scenariusz klipu odpowiadają Jano i Hinol.


- Patrzę i płaczę (…) Nie wiem, czy to świat zwariował, czy mam tylko wkrętę – retorycznie pyta Polska Wersja. Utwór jest bardzo życiowy, łatwo odnaleźć w nim autobiograficzne odniesienia. Tekst traktuje o skrajnych emocjach: od nienawiści, żalu, aż po radość czy wdzięczność. Pojawia się także problem braku odpowiedzialności państwa wobec społeczeństwa, który prowokuje tytułowe pytanie utworu.  I to właśnie merytoryczny przekaz jest kluczem do interpretacji wideo. – Teledysk jest, na pełnej rozkmince, kierowany do ambitnych słuchaczy. Jego prawidłowy odbiór jest uwarunkowany dokładnym zrozumieniem tekstu oraz śledzeniem klipu kadr po kadrze. Zdradzę, że w wideo przewija się metafora śmierci oraz przestroga przed karmą– mówi Jano. Podkreśla jednocześnie uniwersalny charakter zarówno teledysku, jak i samego utworu.  – Problemy, które poruszamy nie dotyczą tylko i wyłącznie nas, ale całego społeczeństwa, mają wymiar choroby cywilizacyjnej. To dla nas ważny kawałek, moim zdaniem jeden z najlepszych na płycie, ale wydaje mi się, że jeszcze wciąż niedoceniany przez słuchaczy. Jestem pewien, że teledysk to zmieni. Z niecierpliwością czekamy na jego premierę – dodaje Jano.

Pełna wersja teledysku do utworu „Nie wiem, czy to świat zwariował”na ekranach już w sierpniu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

1 komentarz: