wtorek, 28 maja 2013

Karhu – po fińsku „niedźwiedź” test butów.

Pod koniec ubiegłego wieku fiński producent butów i odzieży do biegania Karhu wprowadził na rynek nową linie - Karhu Originals - czyli lifestyle’owe odzwierciedlenie swoich sportowych modeli. Nasz ulubiony Albatross to podstawowy model tejże linii. Klasyczny design z 1982 został zachowany, a udoskanelniu uległy jedynie materiały z jakich jest wykonany.Model ten w dwóch kolorach testowały dla nas trzy osoby przez cztery tygodnie nosząc je praktycznie codziennie od momentu gdy definitywnie z krajowych chodników zniknął śnieg.


Jednak zanim o samym użytkowaniu – ważna kwestia czyli dobór rozmiaru. Jeśli rozważacie kupno Albatrossów prześledźcie dokładnie rozmiarówke marki. Dostępne są jedynie te z rubryki rozmiarów męskich (nie ma połówek, dlatego należy wybierać pełne np. US5). Czytajcie dokładnie długości wkładek i na tej podstawie dobierzcie swój rozmiar. Rozmiarówka Karhu jest zawyżona dlatego jeśli nosicie 40, warto rozważyć kupno rozmiaru 39. Inaczej możecie mieć kłopot jak ja.


Mając to na uwadze przesadziłem i zamówiłem sobie teoretycznie zbyt mały rozmiar. Długośc stopy była jedynie 2mm większa od deklarowanej przez producenta długości wkładki. Efekt? Zakladając je po raz pierwszy byłem pewny, że but jest zbyt mały. Na szczęście Albatrossy są dość plastyczne. Rozbiły się o 2-3 mm (oczywiście zachowując swój właściwy kształt) i dziś idealnie pasują do stopy.


UŻYTKOWANIE

Albatrossy to buty lekkie, miękkie i wygodne. Dlatego nie powinniśmy ich prawie czuć na stopie. Tak też jest w rzeczywistości. Buty w czasie testów kilkukrotnie narażone były na krótkie choć ulewne deszcze. Oczywiście przemokły dość szybko – jednak dzięki temu dowiedzeliśmy się, że Karhu deszcz nie szkodzi. Buty wyschły błyskawicznie, a woda nie spowodowała żadnych odbarwień, ani odkształceń zamszowych elementów buta.


Jednym z testerów był energiczny nastolatek ze zdjęcia. Biega, skacze nie zważając ani na to czy idzie po suchym chodniku czy mokrej trawie. Jego buty wymagały w tym czasie dwukrotnego czyszczenia więc nadużyciem byłoby powiedzenie, że wyglądają jak nowe, ale nie można też powiedzieć, że uległy jakiemukolwiek zniszczeniu.


Reasumując Karhu Albatross to model, który swobodnie można porównać do wszechobecnych na krajowym rynku butów New Balance. Cena podobna (różnica około 10-15zł). Jakość wykonania również podobna z delikatnym wskazaniem na Karhu. Fakt, że wybór opcji kolorystycznych NB jest znacznie większy jednak kolorystyka Karhu Albatross jest wystarczająco unikatowa by być zadowolonym ze swojego wyboru (oraz by nie spotkać nikogo w takich samych butach jak Wasze). Dodatkowo Albatrossy od lipca 2013 dostępne będą w trzech kolejnych opcjach kolorystycznych, które oczywiście Wam już wkrótce pokażemy.

Dzięki temu, że fińska marka nie jest dostępna w co drugim sklepie decyzja ich zakupie jest strzałem w dziesiątke.

Karhu Albatross dostępne w www.PanPablo.pl
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza