wtorek, 21 maja 2013

24.05 Warszawa: JA - wernisaż wystawy Szczerbaka

W ten piątek w Galerii Koloru odbędzie się wernisaż wystawy pt. "JA" Szcerbaka. "Obrazy Szczerbaka to kompozycje koncypujące się w rodzaj labiryntu czy układanki typu puzzle; niczym witraże wyjęte z kościelnych okiennic opowiadają historie anonimowych ludzi, ich odbicia osadzone są tym razem w czarnym pokoju prowadzącym do..." Wpadajcie w godzinach 19:30 - 21:30.


"Blisko związany ze sztuką ulicy od połowy lat 90. Jego prace organizowane są charakterystycznymi postaciami bez twarzy, zaludniają one miejski pejzaż płótna, wypełniają po brzegi puste pola tworząc tym samym autorski komentarz do otaczjącej artystę rzeczywistości; małe ludziki, postaci malowane wyraźnym, grubym, kanciastym konturem podrasowane jasną, kontrastową kolorystyką przywodzą na myśl mozaiki osadzone w "betonowej pustyni" (...)
Artysta pod różnymi pseudonimami od 1996 roku uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce. Inwencja w tworzeniu własnego języka plastycznego i stałe wypróbowywanie nowych technik i materiałów nigdy nie zakłóciły drogi i nie rozbiły spójności jego koncepcji sztuki."


Co? JA - wernisaż wystawy Szczerbaka
Gdzie? Galeria Koloru - Al. Solidarności 82, Warszawa
Kiedy? 24.05 , 19:30
Wjazd? free
Linki:
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza