czwartek, 16 maja 2013

18.05 Warszawa: Galeria RAL 9010 / Noc Muzeów

Galeria RAL 9010 zaprasza na Noc Muzeów: "Podczas tegorocznej Nocy Muzeów, która odbędzie się 18/19 maja, Galeria RAL9010 przygotowała dwa wyjątkowe wydarzenia. Pierwsze odbędzie się w kulturalnym centrum Warszawy „Jerozolima”, gdzie zostanie zaprezentowana wystawa Katarzyny Szeszyckiej i Konrada Królikowskiego „Pełnia  - Suplement”, drugie w samym sercu stolicy przy ul. Złotej 48/54 w siedzibie Galerii RAL9010."


 "W kamienicy przy Al. Jerozolimskich 57, w klubie „Jerozolima” zawisną wielkoformatowe obrazy, zdjęcia, lightboxy i prace video. Swoją wystawę pokaże Katarzyna Szeszycka, młoda, szczecińska artystka, absolwentka Wydziału Edukacji Artystycznej ASP w Poznaniu, ambasador Szczecina.

Artystka zajmuje się malarstwem, wideo, akcjami w przestrzeni publicznej. Jest autorką działań zrealizowanych w przestrzeni miejskiej Szczecina, Berlina, Santander, Jakarty w ramach projektu „Glamrury Prodżekt”. Wraz z fotografem Konradem Królikowskim zrealizowała dwa projekty: pierwszy „Pełnia - Realizacja”, który został zaprezentowany w Muzeum Narodowym w Szczecinie (2012) i drugi „Pełnia – Suplement”, który zostanie zaprezentowany podczas tegorocznej Nocy Muzeów. Wystawa Katarzyny Szeszyckiej będzie również udostępniona w Galerii RAL9010 w dniach od 21.05 – 20.06.2013 r.

Drugie wydarzenie organizowane w Noc Muzeów przez galerię, to wystawa obrazów i płaskorzeźb Aleksandra Laszenki zatytułowana „Which way?”. W przestrzeni galerii RAL 9010, 18 maja od godziny 19:00 do północy zostaną pokazane wielkoformatowe prace Aleksandra Laszenki - wybitnego przedstawiciela młodego pokolenia malarzy, współzałożyciela i aktywnego członka powstałej jesienią 2004 r. grupy artystycznej Der Blaue Ratler. Nowa seria obrazów nie była dotychczas prezentowana publiczności warszawskiej, Noc Muzeów to wyjątkowa okazja by je zobaczyć.

Galeria RAL9010 uczestnicząc w ciekawych projektach integruje artystów i miłośników sztuki. W tym roku, po raz trzeci biorąc udział w Nocy Muzeów przygotowała dla publiczności 2 wystawy: geometryczne przepełnione metafizycznym klimatem obrazy Aleksandra Laszenki oraz wielowymiarowy,  multimedialny  projekt Katarzyny Szeszyckiej.


Galeria RAL9010 powstała w 2010 roku. Promuje sztukę współczesną poprzez działalność wystawienniczą jak i handlową. Mieści się w minimalistycznej przestrzeni przy ul. Złotej w Warszawie. Pomaga ocenić, weryfikuje i ułatwia nabycie konkretnego dzieła sztuki. Integruje środowiska artystów, historyków sztuki oraz kolekcjonerów."

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza