wtorek, 30 kwietnia 2013

Vienio - Profil Pokoleń vol 1 - premiera, prezentacja płyty

W piątek (26 kwietnia) premierę miała najnowsza płyta Vienia, założyciela legendarnej Molesty pt. „Profil Pokoleń” vol. 1. Z tej okazji artysta postanowił przygotować dla słuchaczy krótki filmik, w którym zaprezentował nietuzinkowe wydanie krążka. Album dostępny jest we wszystkich Empikach oraz na www.preorder.pl.


Warszawski raper, od zawsze znany z zamiłowania do muzycznych eksperymentów stworzył koncepcję albumu opierającego się na nowych opracowaniach utworów polskich artystów niezależnych przełomu lat 80’ i 90’.


Vienio nie tylko pokusił się o rapowy komentarz do znanych i cenionych utworów ówczesnego podziemia i kontrabandy artystycznej ale zrobił krok więcej – zaprosił do studia samych twórców i wraz z nimi stworzył materiał.  W ten sposób mistrzowskie teksty czołówki polskiego undergroundu cytowane w zwrotkach i refrenach, zyskały kontynuację w hip-hopowej postaci.


Dla artysty album jest swego rodzaju pomostem pomiędzy tym co zostało powiedziane w przeszłości, a tym co potrzebuje swego wyrazu i kształtu obecnie.


Na płycie gościnne występują: Maleo, Dezerter, Tomek Lipiński, Kapitan Nemo, Sztywny Pal Azji, Apteka, Jarex Baksish a także Jamal, Miuosh, Mr. Borman.

Inspiracje: Lech Janerka, Grzegorz Ciechowski

Za produkcję bitów odpowiedzialny jest Pereł. Gramofony DJ Technik.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza