wtorek, 12 marca 2013

23.03 Warszawa: Keep On Searchin' vol.4 - Sonar Soul / RSBT / Bartosz Szczęsny / Groh

Zbliża się data czwartej części cyklu Keep On Searchin'. Ponownie zapraszamy do warszawskiego klubu Sztuki&Sztuczki, gdzie 23 marca będziecie mogli usłyszeć występy Sonar Soul'a, Bartosza Szczęsnego, Groha oraz Roux Spana Beat Trio - będzie to ich pierwszy występ w Warszawie. Na imprezie premiera kolejnego mixu KOS'u - przygotowanego przez Sonar Soul'a, check it ! ;)

   
"To już czwarta odsłona cyklu Keep on searchin'... Gościli u nas reprezentanci takich ekip jak: Soul Service, The Very Polish Cut Outs oraz duet Risky & Dook. Przyszedł czas na U Know Me , które, jako gwiazda wieczoru, reprezentować będzie Sonar Soul wspomagany przez Groha i Bartka Szczęsnego z projektu Rebeka. Gośćmi specjalnymi będą chłopaki z Roux Spana Beat Trio!! Zagrają pierwszy koncert w Warszawie, tuż po wydaniu swojej debiutanckiej płyty wydanej nakładem Proporcja.com


SONAR SOUL

Pochodzący z warszawskiej Pragi producent i DJ zadebiutował w 2001 płytą Namaste "Lot 76", dzięki której miał okazję wystąpić w studiu im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce. Współtwórca wielu projektów muzycznych jak Namaste Soundsystem, Jazzavie, Confashion Orchestra czy Basalias (wespół z Wojtkiem Urbańskim i Teielte). Jako Sonar Soul w wytwórniach Funky Mamas & Papas i Razmatazz, będącymi siostrzanymi labelami U Know Me Records, wydał dwa single: winyl - Feelosophy, oraz digital - Adore, na który remiksy stworzyli czołowi producenci polskiej sceny elektronicznej. Członek kolektywu dj'sko/producenckiego Junoumi Crew. Jako DJ grał w większości znaczących klubów w Polsce. W 2012 wraz z repezentacją U Know Me Records zagrał na Heineken Open'er Music Festiwal 2012.
www.mixcloud.com/sonarsoul


RSBT (Roux Spana Beat Trio)

powstało w 2010 roku z inicjatywy Roux Spany, muzyka oraz producenta pochodzącego z Warszawy. RSBT to 16 padów, którym towarzyszy kontrabas oraz żywe bębny. Ich muzyka oscyluje wokół hip-hopu, soulu, funku oraz jazzu, ich numery oparte są na samplach, zaś cały koncert ma charakter mixtape’u, w którym kompozycje płynie przechodzą z jednej w drugą. Kompozycje RSBT, choć wywodzą się z tradycyjnych beatów hip-hopowych, odznaczają się świeżością i unikalnym podejściem do warstwy melodycznej oraz rytmicznej. Zespół tworzy trzech muzyków obecnie studiujących w Academy of Music and Dramatic Arts w Odense, Danii. Oprócz Roux Spany, który obsługuje MPD, na
kontrabasie gra Mario Pras oraz za bębnami zasiada 3K. Ich koncerty to czysta energia, groove, oryginalność oraz zaskakujące zwroty akcji.
http://vimeo.com/53446867

Roux Spana

Urodzony w Warszawie muzyk, producent oraz okazjonalny DJ. Swoją edukacje muzyczną zaczynał od instrumentów klawiszowych. W wieku 19 lat rozpoczął naukę w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie przy ulicy Bednarskiej w klasie puzonu. Po dwóch latach przeniósł się na Wydział Jazzu. Obecnie studiuje w The Academy of Music and Dramatic Arts in Southern Denmark w Odense na Wydziale Jazzu. Jako puzonista bądź klawiszowiec współpracował z wieloma mniej lub bardziej znanymi zespołami z polskiej sceny jak np. Etna Kontrabande, Obibox, Raggamoova, Soulunit. W 2005 roku założył zespół JazzUs, który łączył w sobie elementy hip-hopu oraz jazzu. Jako producent wypłyną przede wszystkim dzięki wydanej w 2009 roku płycie składu Mardi Gras pt. „Podaj Dalej”. Jego pozycje umocniły projekty: „1nce again: The Remixes” wydany w tym samym roku oraz EPka Vibe Quartet „Po 22:00”, która nagrał wraz z raperem Temzkim, Mario Prasem oraz producentem Świętym Mikołajem. Od tamtego czasu zaczął dostawać coraz więcej propozycji współpracy. Na jego produkcjach rapowali m.in. Temzki, eXo, Ten Typ Mes, Prof, Emil Blef, Numer Raz oraz PHFNG. Remixował m.in. dla Rap Addix, NÓR (Dania) oraz Silka. Obecnie powiązany jest z warszawski labelem U KNOW ME Records, w którym w niedalekiej przyszłości ma się ukazać jego album. Niezależnie od tego dalej współpracuje, czy jako producent czy jako muzyk, z różnym artystami. W 2010 roku założył Roux Spana Beat Trio (w którym za instrument służy mu MPD, zaś towarzyszą mu kontrabas oraz żywe bębny) oraz w marcu 2011 roku, wraz z Joanną Kucharczyk oraz 3K, około soulowy projekt Private Silence. W 2012 wziął udział w projekcie „Niewidzialna Nerka” na którym pojawiły się dwie jego produkcje.

Mario Pras
(właść. Mariusz Praśniewski) Kontrabasista, pianista. Rozpoczął edukację muzyczną od fortepianu, by w wieku 18 lat zacząć od nowa na basie, najpierw w klasycznej szkole muzycznej na ul. Miodowej w Warszawie, potem na Wydziale Jazzu Szkoły Muzycznej przy ul. Bednarskiej w Warszawie i Akademii
Muzycznej w Krakowie. Obecnie student Wydziału Jazzu The Academy of Music & Dramatic Arts, Southern Denmark w Odense. Już w czasie pobytu w Warszawie dał się poznać jako wszechstronny kontrabasista występując z wieloma muzykami, w tym m. in ze znakomitym Joao Nascimento z Brazylii. Po przeprowadzce do Danii szybko stał się bardzo poszukiwanym muzykiem. Jako kontrabasista jazzowy miał okazje współpracować z takimi artystami jak Anders Mogensen czy Erik Ørum von Spreckelsen. Brał udział w warsztatach z takimi tuzami jazzu, jak Pat Metheny, Brad Meldhau, Jeff Ballard i wielu innych. Na akademii poznał Roux Spane, z którym w 2009 roku nagrał EPkę „Po 22:00” składu Vibe Quartet, wraz z raperem Temzkim oraz producentem Świętym Mikołajem. Chwilę później dołączył do Roux Spana Beat Trio.

3K
(właść. Kornel Kondrak) Absolwent Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie przy ulicy Bednarskiej w klasie perkusji Czesława "Małego" Bartkowskiego na Wydziale Jazzu. Obecnie studiuje w The Academy of Music and Dramatic Arts in Southern Denmark w Odense na Wydziale Jazzu w klasie Andersa Mogensena. Przygode ze sceną zaczął mając 11 lat, udzielając się w różnych projektach grając głównie piosenkę autorską i poezję śpiewaną. Z ważniejszych osiągnięć wymienić należy nagranie płyty "Kto, Co?" z Janem Kondrakiem, współpracę z Lady Mariką, oraz udział w projekcie Pend of Sky - znakomitego basisty, Marcina Pendowskiego. Ponadto w 2010 roku jako część zespołu "Swinging Birds Quartet" zdobył I nagrodę w VI Europejskich Integracjach Muzycznych w Żyrardowie. Otrzymał tam również wyróżnienie indywidualne. W komisji festiwalu zasiadali: Włodek Pawlik, Cezary Konrad i Paweł Pańta. 3K dodatkowo pobierał nauki u takich osobistości jak: Jeff Ballard, Brad Mehldau, Eliel Lazo, Poogie Bell, Victor Bailey, Bill Stewart, Peter Erskine, Gretchen Parlato, Joe Martin, Bob Gulotti, Alex Blake. W 2010 roku dołączył do Roux Spana Beat Trio. Z Roux Spaną oraz Joanną Kucharczyk tworzy także około soulowy projekt Private Silence.

BARTOSZ SZCZĘSNY

Prowadzi swój solowy projekt od 2010 roku, w którym wydał swoją debiutancką EP "Beyond Midnight" w labelu Brennnessel, a także współtworzy projekt Rebeka. Jego muzyka oscylujące pomiędzy takimi gatunkami jak slo-mo house, nu-disco, balearic oraz electro. Tylko w 2011 grał na festiwalu SXSW w Austin (wraz z Kamp!), na festiwalu The Great Escape w Brighton (projekt Rebeka), Europavox w Clerrmont-Ferrand (wraz z Kamp), był jedynym artystą na Burn Selector Festival, który występował dwa dni pod rząd (pierwszego dnia solowo, drugiego w projekcie Rebeka), zagrałna festiwalu Heineken Open`er (Rebeka) czy FreeForm Festival (Rebeka). Supportował takie gwiazdy jak Bonobo, M83, Nicolas Jaar czy We Have Band. Uczestnik Red Bull Music Academy Bass Camp 2012 w Warszawie. Fascynują go syntezatory analogowe.

GROH

Współzałożyciel kilku wytwórni muzycznych, których znakiem rozpoznawczym jest winyl - JuNouMi, Funky Mamas and Papas, Razzmatazz i U Know Me. Czasem pokazuje się w klubach za konsoletą lub przy barze.
www.twitter.com/fatgroh
www.mixcloud.com/turbokolor/turbokolor-mixtape-series-4-mixed-by-dj-fat-groh-17-years-on-wax/


Co? Keep On Searchin' vol.4 - Sonar Soul / RSBT / Bartosz Szczęsny / Groh


Gdzie? Klub Sztuki & Sztuczki - ul. Szpitalna 8A, Warszawa
Kiedy? 23.03 , 22:00
Wjazd? 15 pln , z płytą 25pln
Linki:
dołącz do wydarzenia na fb
www.facebook.com/KeepOnSearchin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

1 komentarz: