wtorek, 6 listopada 2012

Wojtas (WYP-3) w Step Records

Kolejnym artystą, który zasilił szeregi opolskiej wytwórni jest absolutna legenda i pionier polskiego rapu Wojtas, ze składu Wzgórze Ya-Pa 3. Solowa płyta kieleckiego rapera ukaże się w pierwszej połowie 2013 roku. Jak doszło do współpracy na linii Kielce-Opole? - Jakiś czas temu, po moim powrocie z Anglii udzielałem wywiadu, który przeprowadzał człowiek związany ze Step Records. Pytał mnie wtedy czy dalej nagrywam. W tym czasie jednak nie miałem zamiaru czegokolwiek wydawać. Dograłem się do kilku utworów zaprzyjaźnionych artystów. Później zgadałem sie z chłopakami z Hurragunu, czego owocem była płyta "Hurrap". W międzyczasie napisałem kilka utworów solowych i w mojej głowie pojawił się pomysł nagrania kolejnej solówki. Podczas promocji płyty Kajmana w Kielcach, ponownie spotkałem ludzi ze Step Records. Przeprowadziliśmy konkretniejsze rozmowy na temat współpracy. Nagrałem utwór "Ooo tak!", do którego powstał klip.  Początkowo chłopaki ze Opola pomogli mi w promocji tego teledysku. Wreszcie stwierdziłem, że czas na drugi solowy album, który chce wydać w profesjonalnej rapowej wytwórni i tak oto, wstąpiłem w szeregi Stepu – komentuje Wojtas.


Przedstawiciele labelu podchodzą do tego projektu z ogromnym optymizmem. – Odkąd osobiście poznaliśmy Wojtasa w Kielcach, wiedzieliśmy, że prędzej czy później dojdzie między nami do szerszej współpracy. Nie traktujemy tego projektu w sposób komercyjny. Wydanie płyty kogoś, kogo sami słuchaliśmy w przeszłości to dla nas ogromna zajawka. Przygoda z rapem, praktycznie każdego z nas zaczęła się od Liroya i Wzgórza. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, by zapewnić tej płycie dobrą promocję oraz by odbiła się szerokim echem w środowisku. Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu obecnych słuchaczy rapu Wojtas to dinozaur lub nawet anonimowy artysta. Ta płyta będzie kierowana jednak zarówno do starszych słuchaczy, którzy pamiętają lata 90’ i początek XXI wieku, kiedy to Kielce stanowiły mocny punkt na mapie hip-hopowej Polski, jak i tych młodszych, którzy dzięki niej być może sięgną wstecz i poznają ten klasyczny klimat – stwierdza Mateusz Jędrzejewicz, przedstawiciel wytwórni.

Wojtas bardzo pozytywnie ocenia działania Step Records na rynku muzycznym. W szeregach tej wytwórni znajdują się Jego starzy znajomi: Pih, Chada, Onar, Pelson czy też Kajman, stąd problemu z odnalezieniem się w nowej firmie nie będzie.


Na jakim etapie znajdują się prace nad krążkiem? - Mam przygotowanych kilka utworów i pracuję nad kolejnymi. Powoli powstaje zarys całości. Nie mam ciśnienia, żeby wydać album jak najszybciej. Słuchacz , który kupi moją płytę dostanie ją dopracowaną w stu procentach tak jak w przypadku mojego pierwszego solowego albumu. Jesień, zima to odpowiedni czas na spożywanie tegorocznych plonów i pisanie tekstów – mówi kielecki raper. - Wiele osób ma mi za złe, że stoję w miejscu, brak progresu i takie tam pierdolenie. Moi słuchacze  jednak cenią mnie za to, że mam charakterystyczny i niezmienny styl. To właśnie dla nich szykuje płytę. Będzie ona  zachowana w konwencji oldskulowej . Klimatycznie lata 90' te, bo to okres najlepszego rapu na świecie, moim sromnym zdaniem. Póki co, zabieram się do pracy, a Wy jeszcze w tym tygodniu stestujecie mój nowy track dedykowany ludziom, którzy mnie inspirowali i inspirują nadal, dla wszystkich prawdziwych słuchaczy. Zrobiliśmy do tego zajawkowe wideo. Do usłyszenia – na zakończenie stwierdza Wojtas.


2 komentarze:

  1. Czekałem na kawałek od Wojtasa, ale jakoś słabo mi przypał do gustu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czasem trzeba posłuchać kawałka kilka razy zanim trafi;)

    OdpowiedzUsuń