sobota, 17 listopada 2012

Medium - "Graal" - tracklista i preorder

Po doskonale przyjętej "Teorii Równoległych Wszechświatów" z kolejnym solowym materiałem nadciąga jeden z najciekawszych MC na polskiej scenie - Medium. Tym razem reprezentant Kielc prezentuje podwójny album pt. "Graal". Produkcją zajął się sam Medium, gościnnie natomiast udzielą się znakomici MC: O.S.T.R., Bisz, Te-Tris oraz Gift of Gab z amerykańskiej formacji Blackalicious. Ciekawostką jest także udział w utworze "Eter" dziennikarki Polskiego Radia, znanej m.in. z programu "Pod Lupą" Justyny Dżbik. Album ukaże się 20 listopada nakładem Asfalt Records. Tutaj możecie płytę zamówić.


Sam Medium tak mówi o "Graalu":

"Tworząc płyty, odnosiłem wrażenie, że w całym tym przedsięwzięciu jestem tylko skrybą, a Autorem jest ktoś inny...  Pisałem więc natchniony, a treści zawarte na albumach bronią wiary i tradycji, Polskości i tożsamości, człowieczeństwa i Jego świadomości. Oprócz mocno zaangażowanych utworów, stworzyłem też proporcjonalnie tyle samo bardziej... przyziemnych.

Graal to kapitulacja samokreacji, ego)de)izmu, trwania w całości, z nicości, bez wieczności. To rezygnacja z niebezpiecznej zabawy czasoprzestrzenią. Wrota świadomości, przez które wszedłem w przestrzeń nieznaną, zamykam w drodze powrotnej.

Posłuchasz, zrozumiesz.

Muzykę określiłbym jako uporządkowany chaos, nie chaotyczny pęd. Przeczy czasem wszelkim zasadom harmonii, będąc równocześnie zrównoważona. Analogowe brzmienia w symbiozie ze szczyptą elektroniki, miejscami bogato zaaranżowane. Spójne. Klimat, odnosząc się do pierwszego zdania, opiszę jako - mistyczny. To nie ja! Zrozumienie Jedynego Światła, Stwórcy, jest najszczęśliwszym momentem w moim życiu.

Wieczne szczęście Bracia i Siostry !

Graal - by zrozumieć Istnienie." 

Jest więc na co czekać. Na zaostrzenie apetytów - poniżej trzy ujawnione kawałki z "Graala", a także tracklista:

 CD1: Półkula Księżyca
1. Plac pod księżycem
2. Graal
3. Picasso
4. Hologram (gościnnie Gift of Gab)
5. Zza grobu
6. Drogo - Znaki
7. Astral
8. Nieśmiertelnik
9. Nakaz Wielkości
10. Rząd dusz
11. Kim jesteś ?
12. Wielokropek

CD2: Półkula Słońca
1. Eter (gościnnie Justyna Dżbik)
2. Jazzba dźwięku
3. Łzałamaż
4. Matka Planeta
5. Meteorologika (gościnnie Bisz & Te-Tris)
6. I zapanuje radość
7. Nie spać, zwiedzać
8. Piorunochron
9. Tekst życia (gościnnie O.S.T.R.)
10. Nieme kino
11. Wyrocznia
12. Skwer pod słońcem
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza