środa, 7 listopada 2012

Lassso Shoes - Gaspard Tiné-Berès

Kawałek filcu, kolorowa sznurówka i nóż – tyle potrzebujecie by we własnym domu zrobić sobie designerskie kapcie, ciapy czy jak tam nazywacie w różnych regionach „obuwie do chodzenia po domu”. Lasso shoes bo tak się nazywają zaprojektował Gaspard Tiné-Berès - absolwent Royall College Of Art – uczelni co rusz wypuszczającej na świat nieprzeciętne w dziedzinie designu umysły. 


Jeśli uwypuklić całą ideologię dopisaną do Lasso shoes zauważycie, że z płaskiego kawałka materiału, po chwili otrzymujemy użytkowy projekt trójwymiarowy ;) Mówiąc serio bardzo fajnym aspektem takich „butów” jest fakt, że sami dobieramy sobie kolor sznurówki, sami składamy – dzięki czemu rozstanie z nimi po solidnym okresie użytkowania staje się nad wyraz bolesne. Z drugiej strony jeśli mamy tyle samozaparcia – można stworzyć swój własny model z filcu różnokolorowego, z dodatkowymi wycięciami i wzorami. 


Pomyślcie jak fajny to koncept na oryginalny prezent. Lasso shoes są bardzo proste i łatwe w produkcji, dlatego nadają się idealnie na domowy biznes. Tak też Gaspard zamierza wystartować z ich sprzedażą. Będzie je można kupić za pośrednictwem strony internetowej Gasparda – ale dopiero od września przyszłego roku.
Autor: www.panpablo.pl ; www.panpablo-blog.tumblr.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza