wtorek, 9 października 2012

Film: "Coś z niczego: Sztuka Rapu"

Hip hop niczego nie odkrył, hip-hop wszystko zmienił - będziemy mogli przekonać się o tym już 10 października. Tego dnia w Multikinach w całej Polsce odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu Coś z niczego: Sztuka Rapu w reżyserii Ice-T. Zobaczymy w nim m.in. takie osobowości jak Dr Dre, Eminem, Snoop Dogg, Run DMC, Ice Cube i wielu innych przyłapanych na skwerze, w sklepie z płytami, w studiu, w barze czy na basenie.


Nie uliczne walki, narkotyki i zabójstwa leżą w sercu tytułowej Sztuki Rapu, ale słowo, z którym czołowi raperzy zwracają się do siebie nawzajem i publiczności. zapisane na ręce, na skrawku papieru lub na czystych kartkach eleganckiego zeszytu. Słowo, które wyraża, które jest głosem i sprawia, że jego twórcy należą prawdopodobnie do ostatniej, żywej kategorii pisarzy. Pisarzy, tworzących ad hoc.

Coś z niczego: sztuka rapu to film wyprodukowany w 2012 roku w Wielkiej Brytanii oraz USA. Organizatorami jest Multikino oraz Mayfly Sp. z o.o. Patronatem medialnym zajmuje się 360stopni.org. 

Z pewnością każda osoba zainteresowana kulturą hip-hop'u powinna udać się na ten film, by nie przegapić klasycznej produkcji. Bilety na projekcie w Warszawie, Krakowie i Gdyni możecie wygrać odwiedzając nasze Podwórko na Facebook'u http://www.facebook.com/kulturapodworka Zapraszamy i życzymy przyjemnego oglądania!


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza