wtorek, 25 września 2012

Foot Patrol x Asics Gel Saga II w Street Supply

Foot Patrol – legendarny londyński sklep sneakersowy wypuszcza swoją pierwszą w historii kolaboracyjną parę ASICS'ów. Ich wersja modelu  The Gel Saga II inspirowana jest materiałami takim jak: Drewno, Metale, Guma. Buty zostały zaprojektowane asymetrycznie; paski po zewnętrznej stronie buta są niebieskie, obrysowane szarym materiałem 3M. Paski po wewnętrznej stronie są w większej części wykonane z odblaskowego materiału (3M).


Na pięcie jednego buta znajduje się symbol sklepu Foot Patrol tzw. “Gas Mask”  podczas gdy na drugim wyszyte jest logo ASICS'a z lat 90'tych. Branding można również dostrzec na zapiętkach oraz na wkładkach.


Premiera wspólnego projektu odbędzie się w butiku Foot Patrol przy ulicy  Berwick Street w Londynie o godzinie 10.00 rano w dniu 22 września. Buty kupione w Foot Patrol będą w komplecie z dwoma zestawami sznurówek oraz torbą. Dodatkowo pierwszych 100 klientów kupujących w londyńskim sklepie otrzyma numerowane drewniane skrzynki na buty.

   
W dniu 29 września buty będą miały premierę w najlepszych, wyselekcjonowanych, butikach na świecie. Po raz pierwszy projekt kolaboracyjny japońskiego ASICS'a będzie dostępny w Polsce. Buty będzie można kupić w warszawskim butiku sneakersowym Street Supply.


ASICS:
ASICS Ltd. rozpoczęło działalność jako Onitsuka Co., Ltd 1 września 1949 roku. Założyciel, Kihachirō Onitsuka, zaczął produkować buty do koszykówki w swoim rodzinnym mieście Kobe w Japonii. Wkrótce wachlarz oferowanych modeli poszerzył o wszystkie olimpijskie dyscypliny i od lat 50. obuwie to jest używane przez zawodników na całym Świecie. Onitsuka zyskała pierwszy rozgłos dzięki modelowi Mexico 66, w którym krzyżujące się boczne paski zostały użyte po raz pierwszy. W 1977 Onitsuka Tiger połączyło siły z GTO i JELENK by stworzyć ASICS Corporation. Pomimo zmiany nazwy dawne modele są nadal produkowane i sprzedawane pod marką Onitsuka Tiger.

Nazwa "ASICS" to akronim od łacińskiego zwrotu "anima sana in corpore sano" co znaczy "w zdrowym ciele, zdrowy duch


Foot Patrol:
Foot Patrol to najbardziej znany londyński butik sneakersowy. Od zawsze proponuje swoim klientom najlepsze i najbardziej wyszukane buty często z limitowanych edycji. Oryginalnie otwarty w 2002, następnie przeniesiony do nowego lokalu w 2010, jest obowiązkowym punktem dla sneakerheadów odwiedzających Londyn. W sklepie panuje świetna atmosfera, obsługę i klientów łączy wspólna pasja – sneakersy.


Street Supply
adres: ul. Tamka 37
00-355 Warszawa

www.StreetSupply.pl
info@StreetSupply.pl
tel. 508-160-101

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza