środa, 18 lipca 2012

RHW x S1: Pierwszy koncert SLUM VILLAGE w Polsce! (Welcome 2 Detroit Vol.1)

Po sukcesie zorganizowanej wspólnie imprezy premierowej projektu Niewidzialna Nerka, Rap History Warsaw oraz S1 Warsaw mają przyjemność zaprosić na wydarzenie inaugurujące nowy wspólny cykl “Welcome 2 Detroit”. Inicjatywa ma na celu przybliżenie artystów reprezentujących hip-hopową scenę tego kultowego miasta. Otwarciem cyklu będzie pierwszy koncert w naszym kraju legendarnej grupy, definiującej brzmienie Motor City aka Motown aka Detroit - Slum Village.


Zespół założony w 1996 roku przez trzech przyjaciół z podwórka: Baatina, T3 oraz rapera i producenta Jay Dee aka J Dilla, wprowadził Detroit na rapową mapę Stanów Zjednoczonych. Po początkowym okresie uznania głównie w podziemiu, dzięki współpracy z A Tribe Called Quest, grupa z Motown wzbudziła powszechne zainteresowanie, definiując jednoznacznie swój charakterystyczny styl. Bezsprzecznie szczytową formę składu prezentuje album “Fantastic, Vol.2”, na którym gościli tacy artyści jak D’Angelo, Busta Rhymes, Pete Rock, Common i oczywiście Q-Tip. Ten ostatni razem z Ali Shaheed Muhammadem (ATCQ) i Jay Dee współtworzył kolektyw producencki The Ummah, który przyczynił się do rozwoju późniejszej solowej kariery J Dilla. W drugim okresie działalności, po odejściu Dilla, skład zespołu zasilił inny charakterystyczny artysta z Detroit - Elzhi. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Na wydanym z jego udziałem albumie “Trinity (Past, Present and Future)” w 2002 znalazł się hit “Tainted” z gościnnym udziałem Dwele. Pomimo tragicznych wydarzeń, które dotknęły członków podstawowego składu (przegrana walka z chorobą J Dilla i śmierć Baatina w 2009 roku), zespół nadal koncertuje, reprezentując godnie rozpoznawalny, nonszalancki styl. Aktualnie, razem z obecnym od początku T3, na scenie występuje znany z kariery solowej brat Jay Dee - Illa J oraz Young RJ.

Warszawski koncert tej wyjątkowej grupy będzie miał nietuzinkową oprawę. Slum Village wystąpi na tarasie klubu h2o usytuowanego nad brzegiem Wisły od strony Saskiej Kępy, w iście kurortowym anturażu. Palmy, piasek, leżaki, sąsiedztwo basenów i deskorolkowej rampy pozwolą poczuć wakacyjną atmosferę, a zamontowane zadaszenie uchroni przed ryzykiem deszczu.

Support i afterparty zapewnią didżeje związani z Rap History Warsaw i S1 Warsaw, a także zaproszeni na tę okazję specjalni goście, jak młody żeński zespół coverujący tej nocy klasyczne utwory z Motown - Whattagirlz oraz mieszkający na stałe poza Polską, legendarny DJ Jan Mario (1kHz / Trzyha / Warszafski Deszcz / Polfader). Na barze nie zabraknie promocji, a nietypowe umieszczenie sceny i plażowy wystrój dopełnią atmosferę.

SLUM VILLAGE (Detroit / USA)
Rap History Warsaw Crew
S1 Warsaw Crew
Whattagirlz Live
DJ Jan Mario
+ goście

Wspierają nas:

Warsaw Sneaker Store - http://chmielna20.pl/
Blocx - http://blocx.pl/

21-VII-2012 sobota
h2o Club & Beach
Wał Miedzeszyński 407
Wstęp: 20 zł

Zapraszamy
RHW x S1

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza