wtorek, 6 marca 2012

Współpraca Reebok i Cheap Monday z okazji urodzin Sneakersów Reebok

Reebok Classic, aby uczcić urodziny kultowych modeli Freestyle Hi oraz Workout przy współpracy ze znaną szwedzką marką Cheap Monady przygotował specjalną, limitowaną edycję tych dwóch modeli. W 2012r. minęło 30 lat od wypuszczenia na rynek modelu Freestyle i 25 lat od powstania modelu Workout Plus.


Oba modele butów są sygnowane przez Cheap Monday: ich wierzch został wykończony jeansem w dwóch odcieniach, ponadto buty mają białą podeszwę i logo na języku. Örjan Andersson i projektanci z Cheap Monady wykorzystali subtelne szczegóły, aby podkreślić ich oryginalny, miejski szyk. Na europejski rynek wypuszczono zaledwie 500 limitowanych par obu modeli. Buty dostępne są wyłącznie w wybranych sklepach, wśród których znalazły się: salony Cheap Monday w Kopenhadze i Londynie oraz koncesjonowane sklepy w Manchesterze i Birmingham. Sneakersy dostępne są także w londyńskim Selfridges & Co oraz w Solebox w Berlinie i Caliroots w Sztokholmie.


„Stworzenie własnych wersji klasycznych modeli Reebok było dla mnie wyzwaniem, którego nie mogłem odrzucić. Cheap Monday czerpie z przeszłości, bazujemy na czarnym denimie, dlatego też naturalne wydało mi się wykonanie tych dwóch modeli z różnych odcieni czarnego jeansu. Mam nadzieję, że klienci docenią nasze interpretacje i uznają je za oryginalne”, wyjaśnia Örjan Andersson, założyciel Cheap Monday”.


„Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z Cheap Monday. Duch innowacji i inwencji, jaki charakteryzuje markę jest inspirujący dzięki czemu Cheap Monday to fantastyczny partner, zwłaszcza do wspólnej pracy nad naszymi kultowymi modelami. Co więcej, współpraca pokazuje, że nasze modele postrzegane są jako kultowe od momentu wypuszczenia na rynek aż po czasy obecne, tłumaczy Jeremie Blondel, szef działu Reebok Classics”.

Freestyle Hi
Od chwili swojego debiutu w 1982 r. model Freestyle, znany również jako „54.11” (nazywany tak od ceny w USA po odjęciu podatku), szturmem zdobył świat fitnessu. Buty Freestyle jako pierwsze na świecie buty z wysoką cholewką przeznaczone do aerobicu były jednocześnie bardzo stylowe. Zaokrąglony czubek, smukła sylwetka i rozpoznawalne zapięcie na rzepy – dzięki tym wszystkim elementom model Freestyle stał się ukochanym fasonem kobiet w latach 80-tych, podbijając nie tylko sale gimnastyczne, lecz także ulice.
Workout
Buty Workout stworzone z myślą o różnych dyscyplinach sportu, wyróżniają się wśród innych modeli, czyniąc prosty fason kultowym. Dzięki podwójnemu paskowi buty są funkcjonalne, a jednocześnie przykuwają uwagę. Detal ten został szybko opatentowany, a tenisówki stały się niezwykle popularne. W 1987 roku, czyli 25 lat temu model Workout został wzmocniony dodatkowymi panelami z przodu. Zachowano przy tym skórzaną cholewkę, dzięki której buty są bardziej wytrzymałe. Wówczas pojawiły się także buty Workout Plus, które zapewniają dodatkowe wsparcie i dobrą przyczepność, a co za tym idzie odpowiednią amortyzację.
Modele butów Freestyle i Workout przygotowane przez Cheap Monday są dostępne w sklepach od 1 marca 2012 roku.

Zobacz też:

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza