czwartek, 9 lutego 2012

adidas Originals Rocks the Floor

adidas Originals Rocks the Floor to druga edycja jednej z największych w Polsce imprez hip-hopowych. Odbędzie się 2 i 3 marca w warszawskim Soho Factory. Zgodnie z tradycją nie zabraknie międzynarodowych gwiazd. Niektóre z nich odwiedzą Polskę po raz pierwszy! Impreza połączy ze sobą cztery podstawowe elementy kultury hip-hop – MCing, b-boying, DJing i graffiti. W każdej z tych dziedzin będzie można podziwiać najlepszych artystów z Polski i zagranicy.
 

Celem imprezy jest stworzenie przestrzeni umożliwiającej poznanie twórczości z różnych stron świata, wymiana doświadczeń między artystami, pokazanie hip-hopu jako unikalnego i niezwykle szybko ewoluującego elementu współczesnej kultury, w którym każdy, bez względu na wiek czy miejsce zamieszkania, może znaleźć  coś dla siebie.

KONCERTY
W tym roku część koncertowa to prawdziwa bomba na rynku muzycznym. Główną gwiazdą imprezy będzie legenda hip-hopu - MOS DEF, od tego roku używający pseudonimu Yasiin Bey, jeden z najbardziej znanych i cenionych raperów na świecie. Przed nim na scenie wystąpi Pharoahe Monch – artysta, który w trakcie swoich występów wyzwala w ludziach niesamowitą energię, słynący z inteligentnych tekstów i eklektycznych brzmień. Jego występ poprzedzi koncert OSTRego – kultowej postaci w polskim hip-hopie.
 

BREAKDANCE
B-boying przybierze formę zawodów w formule “1 na 1”, do udziału w których  zostali zaproszeni najlepsi b-boye na świecie. Stworzą oni tzw. “Great 8”. Do tej pory zostało ujawnionych trzech zawodników Great 8 – MS Joe, Yarko i Flea Rock. Podczas eventu odbędą  się również konkursy dla b-girls i dla dzieci oraz “Power Move Contest” – konkurs na najbardziej spektakularną figurę breakdance (tzw. power move). Wyczyny tancerzy będą oceniać m.in. Bartazz (Polska) i legendarny Ken Swift (USA), kluczowy członek jednej z pierwszych i najlepszych ekip hip-hopowych i b-boyowych - Rock Steady Crew.
 STREET ART
Prawdziwą interakcję z widzami zapewnią artyści street art, którzy na oczach publiczności stworzą unikalną, wspólną pracę. Sztuka uliczna powstaje w odpowiedzi na bieżące wydarzenia, jako jedna z najbardziej dynamicznych form ekspresji. Każdy z uczestników imprezy będzie miał niepowtarzalną okazję, żeby porozmawiać lub po prostu obserwować przy pracy twórców, którzy na ogół są nieuchwytni, znani tylko z podpisów pod swoimi dziełami. Zaproszeni goście to m.in. Tuse, Looney, Uber, Czarnobyl i Swansky.
 


ROCKAPARTY
Na zakończenie adidas Originals Rocks the Floor zaplanowany jest wyjątkowy event – Rockaparty, w czasie którego będzie można usłyszeć mixtapy w wykonaniu jednego z najwyżej cenionych DJ-ów hip-hopowych na świecie, od lat współpracującego z marką adidas Originals. adidas Originals Rocks the Floor to propozycja dla wszystkich, którzy chcą usłyszeć głos młodych ludzi, poznać kulturę, która kształtuje już kolejne pokolenia, łamać stereotypy dotyczące hip-hopu i oczywiście wziąć udział w tworzeniu niepowtarzalnego festiwalu, który wprowadzi Polskę na mapę liczących się wydarzeń hip-hopowych na międzynarodowej scenie.

Więcej informacji:
www.rockthefloor.eu
www.facebook.com/RockTheFloorPoland
 
Zobacz tez:

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza