piątek, 5 sierpnia 2011

BMX Video League – Zawody bmxowe.

Z inicjatywy BMX.pl rusza BMX Video League – pierwsze na świecie zawody bmxowe o formule ligi play-off rozgrywane w internecie. Liga potrwa prawie 3 miesiące, w tym czasie zawodnicy z całego świata będą mieli okazję nagrywać filmy i wziąć udział w otwartych eliminacjach, które wyłonią 32 najlepszych zawodników, którzy wezmą udział w ścisłych finałach. Patronem wydarzenia jest DNA kolor.


W składzie sędziowskim zasiądą znane i szanowane osobistości ze światowej sceny bmxowej.
„Dla zapewnienia największego obiektywizmu i profesjonalizmu, zaprosiliśmy zarówno dziennikarzy bmxowych, jak również utytułowanych zawodników, czy wreszcie profesjonalnych fotografów i operatorów. Wszystko to po to, aby nikt nie poczuł się niedoceniony bądź pokrzywdzony.”

Wspomina Wojciech Milke właściciel portalu bmx.pl, który jest organizatorem Ligi.
„Początkowo założeniem BMX Video League było zmobilizowanie do działania polskiej sceny bmxowej w jej wnętrzu. Jednak z czasem gdy projekt powstawał, zrozumieliśmy, że internet daje tak nieograniczone możliwości, że postanowiliśmy nie ograniczać zasięgu zawodów. Zawodnicy z całego świata śledzą poczynania swoich kolegów za pomocą portali bmxowych, poza tym kontaktują się ze sobą bezpośrednio, niejednokrotnie aranżując wspólne jazdy podczas zawodów bądź wycieczek międzynarodowych. Takie spotkania są również świetną okazją do wspólnych „nagrywek” których efekty niejednokrotnie są bardzo owocne.

„ Na to właśnie liczymy! Na podjęcie wyzwania rywalizacji zarówno z przyjaciółmi jak również, z zupełnie obcymi ludźmi ze świata. Efekty, mogą być wyjątkowo zaskakujące” Dodaje dyrektor sportowy Ligi Juliusz „Tobin” Salach.

BMX Video League poza swoją formą, jest również wyjątkowe z powodu nagród. To chyba również pierwsze zawody przeprowadzane w internecie, oferujące taką pulę nagród. Na najlepszych, spośród startujących czeka 5 tysięcy złotych w gotówce oraz nagrody rzeczowe o równowartości, 10 tysięcy złotych, wśród których znajdą się między innymi komplety opon marki Maxxis, które zdecydowanie przydadzą się po aktywnie przejeżdżonym lecie!

Projekt organizowany przez ekipę BMX.pl aktywnie wspiera Dartmoor Bikes – firma w barwach której jeździ najbardziej rozpoznawany i utytułowany Polak – Dawid „Szamanek” Godziek. Wystarczy wspomnieć o jego starcie na zawodach BMX Masters w niemieckiej Kolonii, gdzie zajął kolejno 4 miejsce w konkurencji Dirt oraz 7 miejsce na Parku. W tym momencie, należy wspomnieć, że Dawid zasili również skład sędziowski Ligi.

BMX Video League na pewno nie przejdzie bez echa w świecie bmxowym, choćby dzięki zaangażowaniu najbardziej zainteresowanych – jeżdżących. Podczas niedawno rozegranych zawodów Baltic Games, nasz kraj odwiedziło wielu znanych zagranicznych zawodników, a wśród nich poza naszymi bliższymi sąsiadami z Rosji, Czech, Ukrainy bądź Niemiec, również goście ze Stanów.

Jednym z nich był Brian Kachinsky, którego dalekie korzenie sięgają Polski. Brian jeździ typowy street, czyli wykorzystuje infrastrukturę miasta i wszystko to co znajdzie na swojej drodze. Na co dzień, wspierany przez firmę Etnies, będącą kolejnym sponsorem Ligi, zapowiedział promocję projektu. Istnieje więc duża szansa, że poza zgłoszeniem swojego video, wkrótce Brian ponownie odwiedzi nasz kraj !

Zapisy do BMX Video League wystarowały, na stronie konkursu znajdziecie wszystkie informacje i materiały, niezbędne do zgłoszenia swojego uczestnictwa w zawodach.

Nam pozostaje życzyć owocnych sesji i powodzenia w rywalizacji.

Zapraszamy na strony Ligi:

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza