sobota, 29 stycznia 2011

Nike Hyperfuse

Nike Hyperfuse - to nowa technologia, która oferuje nam kolejny, po Flywire, system obniżający masę obuwia. Jest to system przewiewnych siateczek, który zapewnia butom dużą lekkość, ale również możliwość pełnego "oddychania" stopie. Buty zostały zaprojektowane w ten sposób, że w miejscach największych przeciążeń siateczka była bardzo wytrzymała oraz dokładnie przylegała do pozostałej części obuwia.W konstrukcji Hyperfuse zamiast szycia albo klejenia ze sobą na przemian warstwy skóry naturalnej czy syntetycznej, stosuje się metodę łączenia ze sobą trzech cieńszych warstw, które w konsekwencji tworzą jedną, solidną cholewkę.

  1. Pierwsza, syntetyczna warstwa zapewnia wsparcie w strategicznych miejscach tak, aby „objąć” stopę.
  2. Kolejna, siateczkowata trzyma wszystkie warstwy i tworzy duże „okienka” przez które swobodnie może przepływać powietrze.
  3. Ostatnia warstwa - skóra syntetyczna, chroni kluczowe punkty przed nadmiernym ścieraniem.
Dzięki temu nie doświadczymy podczas biegu czy jakiejkolwiek gry – żadnych otarć - co jest dosyć powszechne w butach szytych. Cała cholewka jest tak cieniutka i sprężysta, że niemalże przypomina materiał użyty w tradycyjnych cienkich trampkach, tyle że oczywiście jest mocniejsza i bezpieczniejsza dla sportowców.

Jeśli chodzi o genezę - wszystko zaczęło się od koszykówki – wiosną 2010. Obecnie, technologia powoli pojawia się już prawie we wszystkich dyscyplinach. Różnica między Hyperfuse a Flywire? Taka że Flywire stosuję się jako system miejscowego wsparcia, wzmocnienia  i przy okazji stabilizacji. Hyperfuse – to zazwyczaj cała cholewka. Bezszwowa.

Zobacz też:
Nike Air More Uptempo Scottie Pippen “Olympic”

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza