środa, 22 września 2010

Nike Alpha Project

Zastanawiałeś się kiedyś co oznacza pięć kropek umieszczonych na zewnętrznej części podeszwy Presto?NIKE ALPHA PROJECT

Pięcioma kropkami oznaczane były produkty z rodziny Alpha Project. Znak ten posiadały najlepsze buty, odzież i akcesoria. Projektanci  i badacze Nike Alpha Project ściśle współpracowali ze sportowcami (m.in. Gary Payton, Ronaldo). Celem projektantów było stworzenie produktów sportowych lepszych od jakichkolwiek innych, dostępnych na rynku model.

Kilkadziesiąt lat temu, firma Nike koncentrowała się wyłącznie na produkcji butów sportowych. Wówczas najbardziej zaawansowaną technologią był system amortyzacji Air a logo Nike Air symbolizowało najlepszą linię produktów. W związku z rozwojem firmy oraz produkcją nie tylko butów, ale również ubrań i sprzętu, zaistniała potrzeba wprowadzenia symbolu mówiącego klientom które z oferowanych produktów są najlepsze, innowacyjne i najbardziej zaawansowane technologicznie.

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE NIKE ALPHA PROJECT
  • Każdy produkt z serii Alpha Project był wykonany w oparciu o materiały i technologie, które czyniły go przede wszystkim funkcjonalnym, a dopiero później estetycznym.
  • Produkty z serii Alpha Project zanim trafiły do szerokiego grona odbiorców były testowane i akceptowane przez najlepszych sportowców na całym świecie.
  • Zastosowane w produktach Alpha Project technologie i materiały sprawiały że były one oryginalne i innowacyjne.
  • Dzięki ukierunkowaniu na specyficzne potrzeby odbiorców, produkty Alpha Project umożliwiały większą efektywność i poprawę wyników sportowych
Ciekawostka
  • Produkty z serii NIKE ALPHA PROJECT były dostępne w Polsce w regularnej kolekcji niespełna dekadę temu.
  • Rozmiary butów były oznaczone jak rozmiary T-shirt'ów czyli S, M, L, itd.
Zobacz też:
Nike Sportswear + P-Rod Destroyer Jacket
Air Jordan VIII
Co to jest Nike Air?

    Brak komentarzy:

    Publikowanie komentarza