wtorek, 11 marca 2014

22.03 Kraków / Molesta Ewenement + support

W 1994 roku gdzieś między podwórkami dzielnic Ursynowa i Służewca powstał projekt Mistik Molesta. Włodi i Vienio w domowym studiu Dja Volta nagrywają pierwsze kawałki. Niedługo potem debiutują na składance Smak Beat Records kawałkiem pt. „Osiedlowe akcje”. Dobre recenzje i pozytywne reakcje otoczenia motywują chłopaków do nagrania całego krążka.


W 1997 roku ukazuję się pierwszy album „Skandal”. Materiał ujawnia oblicze ulicznego rapu wyznaczając nowy kierunek w polskim Hip-Hop’ie. Płyte produkuje wraz z chłopakami dj Volt a w kawałkach pojawiają się gościnnie Pele, Wilku, Kaczy i Hada. Następny rok to kolejny materiał.

W 1998 ukazuje się druga płyta „Molesta Ewenement” a jej tytuł zostaje oficjalnie nazwą zespołu. Ewenement rozpoczyna działalność koncertową i od samego początku na scenie towarzyszą im Pele, Wilku i Kaczy.

Trzeci album „Taka płyta..” wydany w 2000 roku powoduje zmiany. Kaczy wraz z Hadą tworzą Proceder a Wilku z Pelsonem dołączają oficjalnie do składu Molesty. W między czasie w różnych konfiguracjach występują na składankach Dja Volta. Album „Taka płyta…” realizowany jest już jednak bez udziału Volta. Molesta podejmuje współpracę z Majkim i Korzeniem realizując nagrania w Studiu Schron.

Następnym owocem kooperacji jest album producencki „Radio 5G FM”. Na płycie pojawia się mnóstwo gości: WNB, Peel Motyw, Koras, Fu, Pono, Wilku, Bilon i oczywiście twórcy warstwy muzycznej Włodi, Vienio i Pelson.  Kolejne lata to czas solowych projektów. Vienio i Pelson wydają pierwszą część serii „Autentyk”, Włodi solówkę „Jak nowo narodzony” a Wilku z Bilonem wchodzą do studia realizować „Klucz” Hemp Gru .

W 2004 ukazuje się kolejna część „Autentyk”, album Hemp Gru i druga solowa płyta Włodiego „W”. Kolejny rok to ostatnia część trylogii Autentyk oraz plany i realizacja autorskiej płyty Peslona „Sensi”. W 2006 Molesta powraca do studia i nagrywa czwartą płytę ”Nigdy nie mów nigdy”,  która jest kontynuacja pierwotnej stylistyki. Płyta otrzymuje Status Złotej.

Następnie z zespołu odchodzi Wilku (2007) i kształtuje się ostateczny skład grupy, którą finalnie worzą Vienio, Włodi, Pelson oraz DJ B.

Kolejny album grupy „Molesta i Kumple” to kolejna Złota Płyta w dorobku zespołu. Później pojawiają się jeszcze dwa koncertowe wydawnictwa.

Kolejne lata to wydawnictwa solowe Pelsona (3854 i 3 Kroki) oraz Vienia (Etos 2010, Vienio vs West Side Crew oraz wydany w 2013 Profil Pokoleń).

W 2014 planowane są wydawnictwa Vienio - Etos 2 oraz Włodiego – Wszystko z Dymem. 

data wydarzenia: sobota, Marzec 22, 2014 - 20:00
bilety: 25 zł - normalny, 20 zł - ulgowy. W dniu koncertu 30 zł - ulgowy, 35 zł - normalny. Do nabycia w kasie Rotundy oraz w sieci Ticketpro (sklepy Media Markt, Empik, Saturn w całej Polsce)
wydarzenie na facebooku: 

Więcej:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz